Program regrantingu na rozwój wolontariatu międzypokoleniowego

Masz pomysł na działania międzypokoleniowe w swojej miejscowości?

Ruszamy ze wsparciem finansowym na międzypokoleniowe inicjatywy wolontariackie!


APLIKUJ O GRANT!

Do rozdysponowania mamy aż 84 granty po 7 000 zł w 3 naborach (28 grantów rocznie). Łącznie w ramach konkursu przewidziano środki na poziomie 588 000 zł! 

Łącznie przewidziano realizację 3 naborów wniosków - kolejno w latach 2024, 2025 oraz 2026.

Grupa uśmiechniętych seniorów.

GŁÓWNE ZAŁOŻENIE

Wsparcie minimum 84 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z całej Polski w działaniach wzmacniających międzypokoleniowe inicjatywy wolontariackie. W tym celu uruchomimy dedykowany programu regrantingowy oraz szereg działań warsztatowych, doradczych, animacyjnych i eksperckich.


OBSZAR DZIAŁANIA

Cała Polska 

TERMIN REALIZACJI: 2024-2026. 


 Kto może ubiegać się o grant?

  • Młode organizacje pozarządowe - czyli takie, które zostały wpisane do KRS lub właściwego rejestru nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku o mikrodotację. Ponadto, roczny przychód takiej organizacji za poprzedni zakończony rok obrotowy jej funkcjonowania nie może przekraczać 50 tys. zł.
  • Grupy nieformalne wspólnie z inną organizacją pozarządową (tzw. patronem).
  • Grupy nieformalne 

Żarówka na rysowana na przezroczystej tablicy. symbol pomysłu


PUNKT INFORMACYJNO KONSULTACYJNY:

Chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do punktu informacyjno-konsultacyjnego. Wsparcie świadczymy w formie stacjonarnej (po umówieniu się w biurze CREO), telefonicznej i online.

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Harmonogram I naboru:

/wkrótce/

Dokumentacja konkursowa:

/wkrótce/

 

---

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030