Grupa uczniów i uczennic wznosi dłonie w górę. W rękach trzymają notatki i laptopy. Uśmiechają się szeroko

Zaplanowaliśmy szereg działań szkoleniowych, doradczych i promocyjnych!

WARSZTATY DLA UCZNIÓW I UCZENNIC 

Cykl warsztatów dla uczniów i uczennic - przedstawicieli/przedstawicielek samorządów uczniowskich ze szkół ponadpodstawowych z Poznania: 

  1. Warsztat nt. promocji działań w samorządach uczniowskich - w ramach warsztatów uczestnicy/uczestniczki nabędą wiedzę i umiejętności w zakresie metod i narzędzi do prowadzenia promocji działań podejmowanych przez SU. Tematyka warsztatów będzie obejmować m.in. promocję działań SU w social mediach, kontakt z mediami, eventy i kampanie społeczne, przegląd przydatnych programów do tworzenia grafik i animacji.
  2. Warsztaty przygotowujące do tworzenia własnych projektów - w trakcie których uczestnicy uczą się opracowywać szczegółowy plan szkolnych inicjatyw społeczno-obywatelskich. Zajęcia realizowane są przy wykorzystaniu autorskiej szkoleniowej gry planszowej pt. MAMY PLAN! wydanej przez nas w 2021 roku.

 

WARSZTATY DLA KADRY PEDAGOGICZNEJ

Warsztaty mają na celu zwiększenie wiedzy i umiejętności w zakresie rozwijania w szkole idei samorządności uczniowskiej i angażowania młodzieży w działania społeczno-obywatelskie. Przewidziano realizację dwóch warsztatów w tej tematyce.

WARSZTATY DLA UCZNIÓW I UCZENNIC  1.	Warsztat nt. promocji działań w samorządach uczniowskich 9 i 23.11 2.	Warsztaty przygotowujące do tworzenia własnych projektów 16 i 17.11 Warsztaty dla kadry pedagogicznej 3.	Przygotuj wraz z uczniami projekt do FSU 8 i 15.11

ZAPISZ SIĘ!

Zapisy możliwe są poprzez Formularz lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i telefonicznie 503 912 757.

WSPARCIE DORADCZE

Podczas specjalnych dyżurów eksperci CREO oferują wsparcie doradcze, np. w tematyce przygotowywanych projektów do FSU. Dzięki temu przedstawiciele każdej ze szkół będą mogli po warsztatach już indywidualnie porozmawiać o swoim unikalnym pomyśle z ekspertami.

Czas realizacji projektu:

18.09 – 16.12.2023

PUBLIKACJE

W ramach projektu uczestnicy/uczestniczki otrzymają zestaw 4 publikacji wcześniej opracowanych i wydanych przez CREO i Stowarzyszenie Metropolia Poznań przy okazji realizacji projektu DZIAŁAMY w ramach FIO (w 2019 r.) oraz programu Aktywni Obywatele (2021 r. ):

  1. PORADNIK "JAK NAPISAĆ PROJEKT DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO"
  2. PORADNIK „JAK ZORGANIZOWAĆ SZKOLNE BUDŻETY OBYWATELSKIE”
  3. PORADNIK "TWORZENIE MŁODZIEŻOWYCH INICJATYW SPOŁECZNYCH
  4. PORADNIK "JAK ZORGANIZOWAĆ SZKOLNE DEBATY"

---

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania

#poznańwspiera #pozarządowypoznań #pomocnipoznań