plen
Możemy z cała pewnością stwierdzić, że nasza Drużyna CREO jest gotowa do działań wolontariackich :)
 

Za nami ostatnie szkolenie dla wolontariuszy przed wakacjami. 

 
Na zajęciach kontynuowaliśmy naukę asystowania i technikę jazdy wózkiem. Wolontariusze nie tylko przypomnieli sobie podstawy przyswojone na ostatnich szkoleniach, ale i przyswoili kolejną dawkę wiedzy.
Grupa osób stoi na chodniku u góry schodów. Jeden z mężczyzn siedzi na wózku. Na dole kobieta zwraca się do grupy. Przed nią stoi wózek.
 
Mocno skupiliśmy się na ćwiczeniach technik asystowania w różnych sytuacjach:
  • na schodach,
  • rampach,
  • niewygodnych ścieżkach
  • czy krzywych chodnikach!
Wychodzimy z założenia, że najlepiej uczy się poprzez praktykę. Wolontariusze usiedli na wózki i pokonywaliśmy także przeszkody sami.
 
Poprzez taką formułę szkolenia chcemy by jak najpełniej wczuli się w sytuację osoby poruszającej się na wózku, by wiedzieć jak lepiej pomóc.
 
 
Cztery osoby na schodach, jeden mężczyzna siedzi na wózku. Drugi mężczyzna i kobieta wciągają osobę na wózku po schodach.   Kobieta na wózkach zjeżdża ze schodów. Z tyłu wózka asystuje jej inna kobieta.   Kobieta pokonuje schody na wózku. Inna kobieta asystuje jej i podtrzymuje wózek.
 
 
Przed nami ciepłe miesiące i przerwa od szkoleń. Ale nie przerwa od spotkań z wolontariuszami :) Mamy sporo planów na lipiec!
 
Zachęcamy do śledzenia naszych działań na naszych social mediach: Facebook oraz Instagram oraz aktualnościach strony internetowej.
Jeśli chciałbyś dołączyć do Drużyny CREO, wypełnij Formularz Wolontariusza. Na pewno się odezwiemy ;)
 
Grupa osób, w tym część na wózkach stoi na miejscu parkingowym dla osoby z niepełnosprawnością. Uśmiechają się.

--
Projekt dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.
#poznanwspiera