Zgłoś się na nasze szkolenia i złóż własny wniosek do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2024!

 

Chciał*byś coś zmienić w naszym mieście?

Masz ciekawy pomysł, ale brakuje Ci doświadczenia w pisaniu wniosków?

A może potrzebujesz konsultacji gotowego projektu?

Zgłoś się na nasze szkolenia i złóż wniosek do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2024!

>> Warto podjąć to wyzwanie, bo w tym roku do naszej dyspozycji jest rekordowa kwota – 26,6 milionów złotych! <<

 

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy dwa różnorodne warsztaty, które w ciekawy i praktyczny sposób mogą pomóc w tworzeniu własnych pomysłów.

Tematyka pierwszych warsztatów dotyczyć będzie MYŚLENIA PROJEKTOWEGO i TWORZENIA PROJEKTÓW DO PBO

Udział w nich pozwoli lepiej zaplanować tworzenie własnych wniosków. W ramach warsztatów, po pierwszej krótkiej części przybliżającej ideę Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, uczestnicy i uczestniczki zostaną zaproszeni do udziału w grze planszowej stworzonej przez ekspertów CREO, podczas której będą mogli w ciekawy sposób nauczyć się budować ciekawe pomysły obywatelskie i społeczne.

Podczas warsztatów uczestnicy przejdą przez różne kroki powstawania projektów. Podczas zajęć grupa wyznaczy określone cele, przeanalizuje posiadane zasoby, zaplanuje budżet, opracuje harmonogram i konkretne działania oraz nakreśli spodziewane rezultaty. Co ważne, stworzone plany inicjatyw będą mogły stanowić doskonały punkt wyjścia do przygotowania projektów do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym samym udział warsztatach (i grze) może stanowić doskonały początek realizacji przyszłych pomysłów. Warsztaty będą prowadzone w bardzo ciekawej formule, sprzyjającej integracji i współpracy. Będzie to doskonała forma spędzenia czasu i zdobycia ciekawej i wartościowej wiedzy nt. aktywności obywatelskiej w mieście.

Do wyboru są aż trzy różne terminy:

 

  • 23 maja w godzinach 12:00 - 15:00, ul. Mielżyńskiego 24 (CENTRUM INICJATYW SENIORALNYCH) – warsztat dla osób w wieku 60+ Zapisy telefonicznie pod numerem: 61 847 21 11 lub osobiście w CIS.

 

 

Tematyka drugich warsztatów dotyczyć będzie OPRACOWYWANIA WNIOSKÓW DO PBO.

Spotkania będą polegały na doradztwie i konsultacjach w przygotowaniu konkretnych pomysłów mieszkańców i mieszkanek. Podczas warsztatów dokładnie wgłębimy się we wnioski aplikacyjne do PBO i wspólnie będziemy się zastanawiać jak najlepiej opisywać swoje pomysły, by przekonać do nich zarówno komisję oceniająca wnioski, jak również potencjalnych głosujących. Spotkanie będzie więc idealnym miejscem na dopracowanie pomysłów, szukanie inspiracji i nowych rozwiązań. Do wyboru są aż trzy różne terminy:

 

  • 26 maja w godzinach 12:00 - 15:00, ul. Mielżyńskiego 24 (CENTRUM INICJATYW SENIORALNYCH) – warsztat dla osób w wieku 60+. Zapisy telefonicznie pod numerem: 61 847 21 11 lub osobiście w CIS.

 

 

Spotkania będą prowadzone przez ekspertów CREO doświadczonych w tworzeniu i realizowaniu własnych projektów społeczno-obywatelskich. Uczestnicy otrzymają także publikację JAK NAPISAĆ PROJEKT DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO autorstwa CREO.

Na spotkanie obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

----

Warsztaty realizowane są przez Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej (CREO) w ramach współpracy z Gabinetem Prezydenta Miasta Poznania.