Czy biegaliśmy? Nie;) To co nas przywiodło nad poznańską Maltę?

 

Za nami fantastyczne wydarzenie Stowarzyszenia na TAK

Mowa o XII edycji Biegu na TAK, który jak co roku przyciągnął tłumy biegaczy, działaczy, organizacji pozarządowych i wolontariuszy.

O organizatorach

Stowarzyszenie na TAK już od 30 lat wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną na każdym etapie ich życia. Prowadzi wiele specjalistycznych ośrodków, m.in. poradnię rozwojową dla dzieci i młodzieży, warsztaty terapii zajęciowej, agencję zatrudnienia wspierającą aktywizację zawodową dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, czy galerię „tak” promującą sztukę osób wykluczonych.

A co motywuje organizatorów biegu?

Kluczem jest cel wydarzenia. Dla organizatorów Bieg na TAK jest urzeczywistnienie wizji społeczeństwa, które nie wyklucza nikogo. Dlatego w biegu wspólnie biorą udział biegacze pełnosprawni, z niepełnosprawnościami, osoby w każdym wieku i z różnym poziomem zaawansowania sportowego. Uczestnicy i uczestniczki mają do wyboru aż 8 kategorii – w tym nordic walking! Każdy znajdzie coś dla siebie :)

A co na evencie porabiało CREO?

Jak Stowarzyszenie CREO całym sercem wspieramy takie inicjatywy stąd z duża przyjemnością pojawiliśmy się na Biegu. Nie tylko kibicowaliśmy biegaczom, ale mieliśmy swoje stanowisko w miasteczku biegowym, na którym prezentowaliśmy część naszych działań. Szczególnym powodzeniem cieszył się kombinezon starości. Każda chętna osoba mogła go na siebie ubrać i choć przez chwilę wczuć się w sytuację osoby starszej. Właśnie w taki sposób chcemy wzbudzać empatię i zachęcać do działań społecznych.

Grupa uśmiechniętych kobiet robi selfie przy stoisku CREO

Piękna pogoda i dobra muzyka sprzyjała wystawcom i biegaczom. Na scenie odbywały się występy grup tanecznych organizatora. Oprócz naszego stoiska można było zapoznać się z ofertą innych organizacji pozarządowych, czy placówek Stowarzyszenia na TAK, m.in. aktywizujących zawodowo osoby z niepełnosprawnościami: WTZ Krzemień, czy WTZ Przylesie.

Spójrzcie na przepiękne mydełka wyrabiane przez Taką Mydlarnię.

Nie obyło się bez odpowiedzialnych zakupów: różowy R2D2, statek Sokół Millenium, ludzik LEGO, Kot Salem. Wybór był całkiem spory!

Mydełko w kształcie R2-D2   Mydełko w kształcie statku Sokół Millenium

Czy wiecie, że kupując produkty oznaczone jako „Zakup odpowiedzialny społecznie” dajesz pracę i wspierasz organizacje, których siłą napędową są osoby z niepełnosprawnościami? Polecamy odwiedzić Taką Mydlarnię i zakupić te cuda własnoręcznie wykonane prze Panią Alicję. Pracownia mieści się na ul. Ognik 20c.   

W prognozie pogody na 15 zapowiadali deszcz. Ale świetna atmosfera eventu przegoniła chmury i wyszliśmy z biegu o suchej stopie;)

Szczególnie cieszę się, że mieliśmy okazję spędzić czas z naszymi wolontariuszami: Agnieszką, Basią, Kasią, Martą i Weroniką oraz Leną i Kubą. To również jest ważna część tego typu eventów – fajnie spędzony czas w miłym towarzystwie osób, które na co dzień mocno wspierają nasze działania.

Do zobaczenia za rok – być może utworzymy CREOwą drużynę biegową? Kto podejmuje rękawicę? :D

A relację z wydarzenia przybliżyła Wam: Joanna