24.11.2021 o godzinie 11:00 wspólnie promujemy aktywność osób z niepełnosprawnościami ze społecznością gminy Oborniki! 

Aktwyność MURowana

W ramach działań na terenie 4 gmin w Wielkopolsce stworzone zostaną murale wielkoformatowe, których celem będzie próba zwrócenia uwagi na różnorodne aktywności społeczne i zawodowe osób z niepełnosprawnościami. Więcej i projekcie możecie przeczytać TUTAJ

Serdecznie zapraszamy na uroczyste odsłonięcie muralu, który powstał w Obornikach na budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach!

Zaproszenie na uroczyste odsłonięcie muralu w gminie Oborniki

Stworzenie muralu nie było by możliwe, gdyby nie wielka otwartość i wsparcie gminy Oborniki oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2.

Mural prezentuje dwóch rugbistów na wózkach walczących o piłkę. Rugby na wózkach to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dyscyplin paraolimpijskich na świecie, ze swoimi korzeniami w koszykówce, hokeju na lodzie i futbolu amerykańskim. To gra bardzo dynamiczna i widowiskowa, która wymaga od zawodników intensywnego przygotowania fizycznego i taktycznego. To właśnie zawodnicy tej dyscypliny byli inspiracją do stworzenia dzieła na budynku szkoły.

Zapraszamy na imprezę otwarcia dnia 24.11.2021 o godzinie 11:00 . Kto chętny na zostawienie swojego kolorowego odcisku dłoni na muralu? 

---

Projekt współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.