Drużyna CREO zawitała dzisiaj na zajęcia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością organizowane przez wielkopolski oddział Fundacji Aktywnej Rehabilitacji!
 

Co to były za fantastyczne spotkanie!

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji specjalizuje się w aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Szczególnie osób z trwałymi uszkodzeniami rdzenia kręgowego, które poruszają się na wózkach. W swoich działaniach wdrażają system tzw. aktywnej rehabilitacji.
 
 Fot. FAR

Drużyna CREO zapoznała się z aktywną rehabilitacją w praktyce!

Nasza Drużyna miała okazję asystować dzieciakom i młodzieży w trakcie przeróżnych aktywności sportowych i doskonalenia techniki jazdy wózkiem. Wszystko w fantastycznej atmosferze uczestników i działaczy FAR, którzy przyjęli nas bardzo ciepło :)
 
Spotkanie rozpoczęło się od solidnej rozgrzewki, w której brali udział zarówno uczestnicy zajęć, jak i osoby asystujące. W trakcie zajęć na sali gimnastycznej wydzielone były różne stanowiska takie jak: tor przeszkód do pokonywania różnych przewyższeń terenu wózkiem, podjazdy i schody, miejsce do slalomów i małych gier sportowych, np. trenowania rzutów piłką, czy operowania kijem hokejowym. Było bardzo intensywnie!
 
Spotkanie było okazją nie tylko do pomocy, ale i fantastycznej integracji!
 
Dziękujemy naszym wolontariuszom: Lenie, Kati, Kasi, Magdzie, Basi i Matviemu za pełne zaangażowanie!
 
 
Cieszymy się, że mogliśmy pomóc! Na pewno jeszcze chętnie wrócimy :)
 
 
Z niecierpliwością czekamy na kolejne inicjatywy naszej Drużyny podejmowane w ramach projektu Przez Wolontariat do Integracji.
 
      
 
---
Projekt Przez Wolontariat do Integracji dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.
#poznańwspiera