Z końcem roku szkolnego nadchodzi idealna okazja do różnych podsumowań. Jednym z nich musimy się Wam dzisiaj pochwalić – wygląda imponująco!
 
Kolejny raz Wielkoduchy z SP nr 17 z Kalisza intensywnie działały i wykorzystały czas roku szkolnego na działania wolontariackie.

Co działo się tym razem?

Pośród akcji plakatowych i kampanii społecznych przeprowadzonych w szkole oraz poza jej murami, znalazły się:

  • obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (przypomnienie o zagrożeniach ze strony Internetu i zasadach korzystania z niego),
  • Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego,
  • Międzynarodowego Dnia Telefonu Zaufania dla Dzieci,
  • Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych (odbył się konkurs plastyczny pt. „Inny nie znaczy gorszy”),
  • Światowego Dnia Sportu (przypomnienie o tym, że sport to zdrowie)
  • oraz Dnia Walki z Depresją.

Wielkoduchy promowały również ciekawą inicjatywę „Godziny dla Ziemi”, zachęcając do wspólnego symbolicznego zgaszenia na 1 godzinę świateł w domach, by przypomnieć o tym, jak ważne jest oszczędzanie energii.

    

Pojawiły się także liczne zbiórki!

Obok nakrętek czy opakowań po tuszach do drukarek, Wielkoduchy zbierały również takie artykuły dla potrzebujących, jak żywność długoterminowa (dla Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Kaliszu), okulary i produkty do codziennej higieny (w ramach akcji „Pakiet dla Dzieci z Azji i Afryki”) oraz ubrania, buty i przybory szkolne (do rodzinnych domów dziecka na terenie Kalisza).

   

Aktualnie SP 17 z Kalisza włączyła się również w nasz program „DziałaMY” – nie możemy się doczekać współpracy związanej z aktywnością obywatelską z tak zaangażowanymi uczniami, uczennicami i koordynatorkami!