plen
Na pierwszym planie uśmiechnięta uczennica. W tle czworo innych uczniów rozmawiających miedzy sobą na tle zielonej tablicy szkolnej..

Dowiedzieli się dzisiaj o tym uczniowie i uczennice 1 klasy Szkoły Podstawowej nr 33.

 
Kształtowanie kompetencji społecznych wśród młodzieży w Poznaniu.

To projekt zakładający rozwój kompetencji społecznych wśród poznańskiej młodzieży poprzez organizację kompleksowych działań edukacyjnych, wychowawczych i profilaktycznych.

W każdej z zaangażowanych placówek zaplanowano realizację czterech różnych warsztatów, których założeniem jest przybliżenie zagadnień związanych ze starością i niepełnosprawnością oraz rozwój umiejętności społecznych (m.in. empatii, szacunku, akceptacji, odpowiedzialności, radzenia sobie ze stresem czy współpracy w zespole:

  • warsztaty na temat starości,
  • warsztaty na temat niepełnosprawności,
  • spotkania z osobami z niepełnosprawnościami,
  • warsztaty dotyczące uważności.

Projekt rozpoczęliśmy od zajęć dotyczących uważności. Spotkaliśmy się z uczniami i uczennicami pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 33.

Porozmawialiśmy o tym czym jest uważność, jak ją praktykować oraz jakie płyną z tego korzyści!

Wspólnie wykonaliśmy kilka ćwiczeń dotyczących umiejętności skupiania uwagi, zauważania własnego ciała, uspokajającego oddechu, otwartości na emocje, czy ich rozumienie.
 

Jak???

Na moment zamieniliśmy się w... żabki 🐸🐸 obserwujące otoczenie. Oglądaliśmy też we własnych głowach film o tam, jak wyglądał nasz dzisiejszy poranek.
Dzięki uważnemu skanowaniu terenu naliczyliśmy ponad 20 niebieskich rzeczy w klasie.
 

A czy Wy wiecie jakimi przedmiotami jesteście otoczeni na co dzień???

 
Trening uważności pozytywnie wpływa na koncentrację, umiejętność redukowania napięcia, stresu i radzenie sobie z trudnymi emocjami.
 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania!
--
Projekt sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
#poznanwspiera