Zapraszamy do odkrywania meandrów werbalnej i niewerbalnej grzeczności językowej w trakcie webinaru z doktorem nauk humanistycznych Małgorzatą Klauze!
 

" Porozmawiajmy o grzeczności językowej w Polsce i na świecie"

📅 PIĄTEK, 16 lipca 2021       🕙 10:00 

Czy to, co uznajemy za oznaki savoir vivre'u w Polsce będzie tak samo odebranie w Japonii czy Francji? W jaki sposób okazać etykietę językowa na tle innych kultur? Zapraszamy do odkrywania meandrów werbalnej i niewerbalnej grzeczności językowej!

Nasza Prelegentka:

Kobieta w kolorowej sukience delikatnie uśmiecha się

Małgorzata Klauze
Doktor nauk humanistycznych.
Specjalistka ds. edukacji cyfrowej seniorów.
Pasjonatka badań językoznawczych.
 
W 2014 r. ukończyła studia na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu, broniąc pracę magisterską pt. Niestandardowe słownictwo miłośników psów (na podstawie czasopism kynologicznych i forów internetowych). Swoje zainteresowania dotyczące języka wspólnoty miłośników psów zgłębiała, pisząc rozprawę doktorską pt. Socjolekt miłośników psów. Studium leksykalno-pragmalingwistyczne, którą obroniła w 2020 r.

 

  
Aby wziąć WZIĄĆ UDZIAŁ w webinarze " Porozmawiajmy o grzeczności językowej w Polsce i na świecie"
 
 
 
logo Klub Starszaka z niebieskim liściem klonu
 
Zapraszamy. 
 
Udział w webinarze jest bezpłatny.
Zapraszamy wszystkie chętne osoby, szczególnie od 60 roku życia.
 
Cykl internetowych spotkań odbywa się w ramach projektu Starszaki - klub aktywności dla osób starszych. Ofertę Klubu w 2021 przygotowaliśmy na tyle różnorodnie, by stanowiła ciekawą alternatywę aktywnego spędzania czasu dla Seniorek, jak i Seniorów – mieszkańców Poznania na różnym etapie ich życia. Więcej informacji: www.centrumcreo.pl/nasze-projekty/klub-starszaka.html
 
Zapraszamy do wypełnienia FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO, w celu otrzymywania najświeższych informacji o nadchodzących ciekawych wydarzeniach.

Chcesz się skontaktować telefonicznie? Zadzwoń pod numer telefonu: 503 912 757. 

 

--
 
Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania. #poznanwspiera
logo Miasto Poznań