W ramach tego projektu aktywizujemy samorządy uczniowskie w poznańskich szkołach ponadpodstawowych. Naszym celem jest także przygotowanie szkół do udziału w kolejnych edycjach Funduszu Samorządów Uczniowskich organizowanych przez Miasto Poznań.
Zaplanowaliśmy szereg działań szkoleniowych, doradczych i promocyjnych!
WARSZTATY DLA UCZNIÓW I UCZENNIC
Cykl warsztatów dla uczniów i uczennic – przedstawicieli/przedstawicielek samorządów uczniowskich ze szkół ponadpodstawowych z Poznania:
- Warsztat nt. promocji działań w samorządach uczniowskich – w ramach warsztatów uczestnicy/uczestniczki nabędą wiedzę i umiejętności w zakresie metod i narzędzi do prowadzenia promocji działań podejmowanych przez SU. Tematyka warsztatów będzie obejmować m.in. promocję działań SU w social mediach, kontakt z mediami, eventy i kampanie społeczne, przegląd przydatnych programów do tworzenia grafik i animacji.
- Warsztaty przygotowujące do tworzenia własnych projektów – w trakcie których uczestnicy uczą się opracowywać szczegółowy plan szkolnych inicjatyw społeczno-obywatelskich. Zajęcia realizowane są przy wykorzystaniu autorskiej szkoleniowej gry planszowej pt. MAMY PLAN! wydanej przez nas w 2021 roku.
WARSZTATY DLA KADRY PEDAGOGICZNEJ
Warsztaty mają na celu zwiększenie wiedzy i umiejętności w zakresie rozwijania w szkole idei samorządności uczniowskiej i angażowania młodzieży w działania społeczno-obywatelskie. Przewidziano realizację dwóch warsztatów w tej tematyce.
ZAPISZ SIĘ!
Zapisy możliwe są poprzez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeLlrwrbxskq_nfF64HYbfTBO0K-xilvlijhaVRZNJ4SYlQ1A/formResponse.

W razie jakichkolwiek pytań lub w celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu Aleksandrą Kabulla pod numerem telefonu: +48 503 912 757 lub adresem e-mail: aleksandra.kabulla@centrumcreo.pl
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania

