Ideą naszego projektu było stworzenie mieszkańcom DPS możliwości zamieszkiwania
ze zwierzętami i tym samym, poprzez zooterapię, zwiększyć jakość życia seniorów.

W testowaniu innowacji wzięli udział seniorzy z dwóch poznańskich DPS – DPS Bukowska i DPS Ugory, których wspierało kilkunastu wolontariuszy koordynowanych i przeszkolonych przez naszych ekspertów.

 

Projekt jest nadal kontynuowany i dzięki niemu w obu poznańskich DPS zamieszkuje 5 różnych gatunków zwierząt (chomiki, króliki, papugi, agama brodata i rybki)!

 

Innowacja została nagrodzona w konkursie Działania Godne Uwagi 2019, którego celem było wyróżnienie najciekawszych inicjatyw realizowanych przez organizacje pozarządowe na rzecz mieszkańców Wielkopolski.

 

Projekt realizujemy we współpracy z Ogrodem Zoologicznym w Poznaniu

ZOO Poznań

 

Specjaliści z ZOO Poznań cyklicznie odwiedzają DPS Bukowska i DPS Ugory zaznajamiając Seniorow i Seniorki z niekiedy niecodziennie spotykanymi zwierzętami. W ten sposób poznańskie ośrodki odwiedziło już ponad 15 różnych gatunków zwierząt!

Obecnie trwa upowszechnianie modelu, tak aby idea zamieszkiwania seniorów wspólnie ze zwierzętami mogła zostać wprowadzana w kolejnych DPS w całej Polsce.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej?

Zapraszamy do kontaktu na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zostań wolontariuszem!

Zwierzaki prawdziwymi przyjaciółmi seniorów

Zapoznaj się z naszą publikacją

WINS