Projekt mający na celu kompleksowa wsparcie koordynatorów i koordynatorek w miejscach realizacji działań pomocowych na rzecz osób przybywających do Poznania z Ukrainy.

Celem projektu Wolontariat dla Ukrainy jest wsparcie szkoleniowe i doradcze koordynatorów i koordynatorek wolontariatu, wspierających działania na rzecz osób przybywających do Poznania z Ukrainy. Z uwagi na rosnącą liczbę osób przybywających z Ukrainy do Polski, potrzebne są długofalowe i wielowymiarowe działania wolontariackie w całym Poznaniu, które zaspokoją zarówno obecne jak i przyszłe potrzeby osób z doświadczeniem uchodźczym. W tym celu 23.05.2022 zostało zorganizowane szkolenie dotyczące profesjonalizacji działań wolontariackich i współpracy z innymi wolontariuszami. 

W ramach projektu „Wolontariat dla Ukrainy” oferujemy:

– konsultacje psychologiczne – możliwość spotkania ONLINE z psychologiem, dedykowana m.in osobom przeciążonym, żyjącym w stresie, cierpiącym z powodu lęku, obaw, trudności emocjonalnych lub relacyjnych, ale też osobom, które chciałyby wykorzystać je do samorozwoju, nauczenia się nowych strategii radzenia sobie czy autorefleksji. Treść konsultacji objęta jest oczywiście tajemnicą zawodową.

Dyżury: wtorki w godzinach 16-18, czwartki w godzinach 10-12

Czas trwania spotkania: 30min, możliwość umówienia się na kolejne spotkania (jedna osoba może skorzystać z 3 spotkań)

Psycholog: Michalina Voss, absolwentka UAM w Poznaniu, pracuje terapeutycznie i warsztatowo, swoją pracę poddaje stałej superwizji.

Zapisy: 503 912 757, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

– konsultacje telefoniczne – wspieranie w sytuacji dylematów lub niejasności związanych z postepowaniem wobec DZIECI z Ukrainy w czasach kryzysu humanitarnego. Konsultacje na tematy związane z postępowaniem wobec dzieci, reagowaniem na różne sytuacje z nimi związane. Doradztwo w zakresie prawnym i formalnym – jakie instytucje, jakie miejsca, jakie organy mogą pomóc lub z jakimi należy w danej sytuacji współpracować?

Dyżury: od poniedziałku to piątku w godzinach 10-16 pod numerem 888 08 05 08

Osoba kontaktowa: Marzena Affeldt (prezeska Fundacji „Dziecko w Centrum”), od lat wspierająca zarówno dzieci, jak i osoby pracujące z nimi.

Otwarte szkolenie: DZIECKO W KRYZYSIE HUMANITARNYM – jak wspierać, jak reagować, do kogo się zwracać?

 

Szkolenie będzie dotyczyło zasad postępowania w sytuacjach trudnych i dwuznacznych, lub po prostu takich, w których wcześniej nie byliśmy, związanych z pomocą dzieciom w dobie kryzysu humanitarnego. Jak postępować, by wesprzeć, a nie zaszkodzić – zarówno dziecku, jak i sobie.

 

Szkolenie ONLINE odbędzie się 13.06 w godzinach 17-19 na Platformie ClickMeeting. Szkolenie otwarte, uczestnictwo poprzez LINK na stronie FB @centrumcreo

Prowadząca: Marzena Affeldt (prezeska Fundacji „Dziecko w Centrum”), od lat wspierająca zarówno dzieci, jak i osoby pracujące z nimi. 

 

Szkolenia wewnętrzne na tematy związane z wolontariatem i pomaganiem w różnych kontekstach – do samodzielnego umówienia z nami i naszymi trenerami, w odpowiedzi na Wasze specyficzne potrzeby. Proponujemy m.in. warsztat o pracy zespołowej, o wolontariacie ogółem, o pomaganiu osobom z niepełnosprawnościami lub osobom starszym, o radzeniu sobie ze stresem.

Zapraszamy do kontaktu w celu indywidualnego ustalenia tematu i terminu – współpracujemy z różnymi podmiotami, które mogą podzielić się wiedzą z różnych obszarów!

Bezpłatny udział w ofercie zapewni dowód udzielania się wolontariacko na rzecz aktualnej sytuacji – może to być podpisana umowa wolontariacka, zaświadczenie od koordynatora/koordynatorki/organizacji/instytucji, legitymacja itp.

 

Skontaktuj się w razie pytań! tel. 690251119

 

Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

#Poznańwspiera #pozarządowypoznań #pomocnipoznań 

logo CREO           logo urzędu miasta Poznania    logo Pomocni Poznań. Wolontariat Poznański         logo fundacja dziecko w centrum