plen
Seniorka w studio filmowym siedzi na fotelu. Napis:STAR (gwiazda) szaki

W ramach działań założono działania sprzyjające wzbudzeniu zainteresowania aktywnościami podejmowanymi w wieku senioralnym oraz przyczyniających się do zmiany stereotypowych wyobrażeń na temat starości w świadomości społecznej.

STARszaki - co kryje się za tym hasłem?

Nazwa kampanii społecznej CREO ma przyciągnąć uwagę i zaskoczyć odbiorców. Poprzez wyróżnienie czterech pierwszych liter nawiązaliśmy do słowa STAR (ang. star, czyli gwiazda) by pokreślić wyjątkowość osób w wieku senioralnym. W kampanii wzięło udział 7 seniorów i seniorek, którzy zostali Ambasadorami i Ambasadorkami kampanii. Nasze gwiazdy i pokazują odbiorcom, że w wieku senioralnym można być aktywnym i spełniać się życiowo.

STEFANIA „Do mnie starość jeszcze nie przyszła. Ja mam dopiero 72 lata!”

Ambasadorka MARIA S. „Takie mam szalone czasem pomysły. Łamię stereotypy, konwenanse. Czasem mnie za to krytykują, ale ja się tym nie przejmuję.”

CREO – kampania społeczna ważnym elementem edukacji

Aby wzmocnić siłę przekazu w młodszej grupie odbiorców włączyliśmy w projekt 7 szkół z Wielkopolski. Uczniowie i uczennice wezmą udział w warsztatach nt. starości, tak by przybliżyć młodym odbiorcom proces starzenia się ludzi i wynikające z tego względu zmiany biologiczne, społeczne i psychologiczne. Ponadto aby lepiej zrozumieć osoby starsze i docenić ich aktywność w wieku senioralnym przybliżone zostaną choroby wieku senioralnego oraz ograniczenia pojawiające się wraz z wiekiem. W przypadku możliwości przeprowadzenia warsztatów stacjonarnych CREO planuje skorzystać w nich z innowacyjnych narzędzi edukacyjnych symulującymi starość jakimi dysponuje (m.in. kombinezon starości, symulator choroby Parkinsona, symulator funkcjonowania po udarze mózgu, symulacja chorób oczu). W ten sposób młodzież będzie miała okazję wczuć się w sytuację osób starszych i zrozumieć ich ograniczenia, tym samym zwiększając swoją empatię w kierunku seniorów i seniorek. Następnie przed każdą z 7 grup szkolnych wolontariuszy i wolontariuszek postawione zostanie zadanie ---> przeprowadzenia kampanii społecznej na terenie szkół w tematyce starości i szacunku dla osób w wieku senioralnym.

ZYGMUNT „Zawsze lubiłem śpiewać i tańczyć. Ostatnio zaliczyłem kurs tanga argentyńskiego”

 

Więcej szczegółów już wkrótce. Zachęcamy do śledzenia naszych sociali FB: https://www.facebook.com/centrumcreo oraz INSTAGRAM: https://www.instagram.com/stowarzyszenie.creo/

--

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.