Głównym założeniem projektu NIEZWYKŁA MOC TERAPII jest zwiększenie wiedzy i praktycznych umiejętności pracowników i wolontariuszy organizacji i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami w zakresie wdrażania w swoich placówkach zajęć terapeutycznych z obszarów hortiterapii, arteterapii, muzykoterapii oraz zooterapii.

Tematyka szkolenia będzie zawierać informacje nt. różnych sprawdzonych metodach terapii (m.in. zooterapia/ animaloterapia, hortiterapia, arteterapia, muzykoterapia itp.). Uczestnicy poznają metody i narzędzia wprowadzania różnych form terapii w działania NGO/instytucji na przykładzie sprawdzonych rozwiązań (m.in. na podstawie innowacji CREO opartych na hortiterapii i zooterapii), a także będą mieli przestrzeń do rozpoczęcia planowania własnych działań opartych o te metody. Uczestnicy dowiedzą się jak krok po kroku wprowadzać dane formy terapii, jak angażować we wprowadzanie takich rozwiązań kadry i wolontariuszy organizacji, jakie formy terapii są zalecane którym grupom odbiorców (różne rodzaje niepełnosprawności), jakie są korzyści z terapii oraz koszty ich wdrożenia i kontynuowania. Warsztaty realizujemy w formie łączącej teorię z praktyką.

W ramach działań realizujemy szkolenia dla wolontariuszy oraz przedstawicieli i przedstawicielek NGO i instytucji w 4 województwach.

Jesteś przedstawicielem lub wolontariuszem NGO/instytucji działającej na rzecz osób z niepełnosprawnościami w województwie wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim lub dolnośląskim? Chciałbyś wziąć udział w szkoleniu wzmacniającym Twoją organizację/instytucję pod kątem wdrażania zajęć z różnych form terapii?

Zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEZWYKŁA MOC TERAPII w liczbach:

  • 4 województwa: wielkopolskie, dolnośląskie, lubuskie, kujawsko - pomorskie
  • 100 uczestników i uczestniczek

Termin realizacji: 01.04.2024 - 31.03.2025

---

Projekt NIEZWYKŁA MOC TERAPII współfinansowany jest ze środków PFRON - Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Kwota dofinansowania: 176 924,00  zł

Całkowity koszt projektu: 221 424,00 zł

logo pfron
     

 flaga Polski         godło Polski