Wzmocnienie i profesjonalizacja działalności poradniczej CREO
Głównym założeniem projektu jest wzmocnienie oraz profesjonalizacja działalności poradniczej CREO.
W jej ramach powstało tzw. Mobilne Centrum Dostępności. Naszym celem jest organizacja 11 dużych wydarzeń w całej Polsce tzw. DNI DOSTĘPNOŚCI.
Czego doświadczycie w MCD?
- POZNAJ ŚWIAT OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI – w tej strefie można skorzystać ze sprzętu symulującego świat osób z niepełnosprawnościami OzN, m.in. wózków, symulacji osoby niewidomej i głuchej.
- POZNAJ ŚWIAT OSÓB STARSZYCH – można tu skorzystać ze sprzętu symulującego świat osób starszych, tj. kombinezon starości.
- DOSTĘPNOŚĆ W WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI – w tej strefie można zanurzyć się w świat wirtualnej rzeczywistości korzystając z gogli VR i specjalnych scenariuszy, m.in. świat osób w spektrum autyzmu.



Miejsce realizacji zadania
Pierwszy z eventów już za nami! Zrealizowaliśmy go w Poznaniu w ramach popularnego miejskiego wydarzenia w cyklu Poznań w formie 6 lipca 2024.
Działamy szeroko!
Chcemy, aby nasze działania docierały do szerokiego grona osób. Wydarzenia Mobilnego Centrum Dostępności zrealizujemy w 11 różnych lokalizacjach, w różnych województwach.
Porozmawiajmy o odbiorcach! Naszym założeniem jest dotarcie do:
- organizacji pozarządowych,
- szkół podstawowych i ponadpodstawowych
- pracowników instytucji społecznych np. urzędnicy samorządowi, pracownicy DPS, OPS
- kadry szkolnej
- uczniów i uczennic szkół podstawowych i ponadpodstawowych
- osób. indywidualnych, np. wolontariuszy
Nasze działania mają charakter bezpłatny i nie wiążą się z żadnymi kosztami i opłatami ze strony naszych odbiorców.
Szkolimy Was i szkolimy siebie!
Projekt to nie tylko działania Mobilnego Centrum Dostępności. To cykl działań wzmacniających nasz zespół – szkolimy się i poszerzamy nasze kompetencje!
—
—
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033
