Szkolenie w ramach projektu DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Poznaniu już za nami!

W dniu 8 maja spotkaliśmy się z nauczycielkami i nauczycielami poznańskich szkół, którzy w tym roku będą pełnić rolę opiekunów Szkolnych Klubów Młodego Obywatela. To właśnie oni będą wspierać młodzież w rozwijaniu kompetencji obywatelskich i realizowaniu własnych inicjatyw społecznych.

Podczas szkolenia uczestnicy pracowali nad kluczowymi zagadnieniami związanymi z prowadzeniem Klubu:

  • organizowaniem pracy Klubu
  • rekrutacją uczniów i promocją działań
  • prowadzeniem szkolnego budżetu obywatelskiego
  • organizowaniem debat oksfordzkich
  • przygotowywaniem i realizacją inicjatyw obywatelskich

A już w tym tygodniu ruszamy z pierwszymi warsztatami w szkołach!

W projekcie biorą udział:

  • Szkoła Podstawowa nr 89 im. K. K. Baczyńskiego
  • Sportowa Szkoła Podstawowa nr 14 im. Władysława Łokietka
  • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Erazma z Rotterdamu
  • Zespół Szkół Samochodowych
  • Szkoła Podstawowa nr 58 im. J. Kukuczki

Przed nami intensywny czas pracy z uczniami i uczennicami, którzy już wkrótce zaczną tworzyć swoje pierwsze obywatelskie pomysły.


Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Logo creo
Logo Miasto Poznań
Przewijanie do góry