W dniu 8 maja spotkaliśmy się z nauczycielkami i nauczycielami poznańskich szkół, którzy w tym roku będą pełnić rolę opiekunów Szkolnych Klubów Młodego Obywatela. To właśnie oni będą wspierać młodzież w rozwijaniu kompetencji obywatelskich i realizowaniu własnych inicjatyw społecznych.
Podczas szkolenia uczestnicy pracowali nad kluczowymi zagadnieniami związanymi z prowadzeniem Klubu:
- organizowaniem pracy Klubu
- rekrutacją uczniów i promocją działań
- prowadzeniem szkolnego budżetu obywatelskiego
- organizowaniem debat oksfordzkich
- przygotowywaniem i realizacją inicjatyw obywatelskich
A już w tym tygodniu ruszamy z pierwszymi warsztatami w szkołach!
W projekcie biorą udział:
- Szkoła Podstawowa nr 89 im. K. K. Baczyńskiego
- Sportowa Szkoła Podstawowa nr 14 im. Władysława Łokietka
- Szkoła Podstawowa nr 7 im. Erazma z Rotterdamu
- Zespół Szkół Samochodowych
- Szkoła Podstawowa nr 58 im. J. Kukuczki
Przed nami intensywny czas pracy z uczniami i uczennicami, którzy już wkrótce zaczną tworzyć swoje pierwsze obywatelskie pomysły.
Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.


