Zapraszamy do obejrzenia relacji z dotychczasowych działań w ramach Poznańskiej Akademii Wolontariatu!

 

Za nami pierwsze warsztaty w ramach Poznańskiej Akademii Wolontariatu! Odbyły się m.in. warsztaty antydyskryminacyjne, z uważności i tworzenia rękodzieła. Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia relacji z działań!

Dyskryminacji mówimy NIE! – Czyli warsztaty antydyskryminacyjne

Dnia 9 czerwca poznaliśmy sposoby przeciwdziałania stereotypom oraz uprzedzeniom. W tematykę skutecznego przeciwdziałania dyskryminacji wprowadziła nas Anna Walkowiak – Prezes Fundacji „Africa Help” https://www.facebook.com/AHPolska, z wykształcenia prawniczka. Zagadnienie pokazano od strony teoretycznej ale nie zabrakło także praktyki! Jedną z jej form było zadanie, gdzie uczestnicy wcielili się w rolę wylosowanej postaci i opowiadali jak zmieniłoby się ich życie z nową tożsamością. Fantastycznym rozwiązaniem było również wykorzystanie gry KALAMBURY, której celem było rozpoznanie przedstawionych osobowości i pochylenie się nad tym, co warunkuje nasze postrzeganie innych osób.

 

Grupa osób siedząca przy stole. Na stole położone różne artykuły biurowe.       Kobieta ubrana w chustę na głowę i pelerynę. Kobieta znajduje się w biurze.  Kobieta stojąca przy tablicy. Wskazuje na zdjęcia z podróży do Afryki.

 

Bądź tu i teraz, czyli warsztaty z uważności

Dnia 21 czerwca odbyły się warsztaty z uważności. Postawiliśmy na komunikację z chwilą obecną, swoim ciałem, emocjami i potrzebami. Czym jest uważność? Jak ją praktykować? Jakie płyną z tego korzyści? Warsztat pozwolił nam wspólnie odnaleźć odpowiedzi na powyższe pytania. Warsztaty poprowadziła Michalina Voss. Trenerka CREO, psycholożka.
 
 Zdjęcie z warsztatów online. Prezentacja z tytułowym slajdem: UWAŻNOŚĆ - bądź w kontakcie ze sobą oraz z chwilą obecną! Michalina Voss Stowarzyszenie CREO. Obok zdjęcie prelegentki.
 
 

Pomaganie przez tworzenie, czyli warsztaty z rękodzieła

Dnia 30 czerwca postawiliśmy na artystyczną formę wolontariatu podczas warsztatu nt. tworzenia rękodzieła. Jak tworzyć rękodzieło? Jakie są techniki artystyczne? Warsztat pozwolił nam wspólnie odnaleźć odpowiedzi na powyższe pytania. Warsztaty poprowadziła Martyna Badura. Trenerka, edukatorka Stowarzyszenia CREO. Uczestnicy tworzyli maski z bandaża gipsowego, gryzaki dla piesków, pompony z bibuły, czy gwiazdy z torebek śniadaniowych. Nadawaliśmy drugie życie przedmiotom - tylko na pozór już bezużytecznym. Te techniki na pewno przydadzą się podczas różnorodnych akcji wolontariackich. 
 
Dwie seniorki, siedzące przy stole. Robią kwiatki z bibuły. Na stole leżą różne artykuły papiernicze do tworzenia rękodzieła.     Kobiety mające na sobie gipsowe maski. Pozują do zdjęcia.
 
 Seniorki siedzą przy stole. Pokazują gwiazdy zrobione z papieru śniadaniowego. Na stole leżą różne artykuły papiernicze, potrzebne do zrobienia rękodzieła.   Maska gipsowa ozdobiona kwiatem z bibuły. Jest kolorowa.

 

Wolontariat, a stres, czyli jak sobie z nim radzić!

W poniedziałek 11.07 rozmawialiśmy o tym, jak sobie radzić ze stresem, by robić to, co dla nas ważne. Warsztat pozwolił dowiedzieć się zarówno co nieco o stresie, jak i wspólnie odnaleźć sposoby na jego łagodzenie, oraz…czerpanie z niego czegoś dla siebie! Warsztaty poprowadziła Michalina Voss. Trenerka CREO, psycholożka.
 
Grupa osób siedząca przy stole. Uśmiechają się. Są na warsztatach.     Grupa osób siedząca przy stole. Na wprost stoi kobieta, a obok niej znajduję się tablica na której jest wyświetlany slajd: Stres z różnych perspektyw.
 
---
 
 
Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznańwspiera #pomocnipoznań #pozarządowypoznań

 

 logo CREO         logo Miasto Poznań          Logo Pomocni Poznań. Wolontariat Poznański