Zapraszamy Was do udziału w najnowszym projekcie CREO i Stowarzyszenia Jedna Chwila.
 

DRODZY WOLONTARIUSZE

W ramach naszego nowego projektu zapraszamy Was do udziału w naszym nowym projekcie Akademia Wolontariatu. Jednym z elementów naszych działań będzie przygotowanie 200 wolontariuszy z czterech województw do działań wolontariackich na rzecz osób z niepełnosprawnościami! O innych działaniach w ramach Akademii Wolontariatu poczytacie tutaj KLIK

Aktualnie organizujemy pierwszą edycję szkolenia dla wolontariuszy, która odbędzie się w Poznaniu.

📅 SOBOTA, 28 SIERPNIA 2021       🕙 11:00 - 17:00 

W trakcie SZKOLENIA przybliżymy Wam tematykę niepełnosprawności, zasady savoir-vivre oraz możliwości asystowania i wspierania osób z niepełnosprawnościami. Naszym celem będzie „odczarowanie” postrzegania osób z niepełnosprawnościami poprzez pryzmat funkcjonujących w świadomości społecznej przesądów, mitów, czy stereotypów. W trakcie szkolenia poruszone zostaną zagadnienia związane z pracą wolontariacką i wykorzystaniem swoich indywidualnych talentów i umiejętności.

W części praktycznej będziecie mogli na własnej skórze wczuć się rolę osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności. To wszystko dzięki wykorzystaniu innowacyjnego sprzętu, m.in. rękawiczek symulujących drżenie dłoni, zestawu symulującego świat osoby niewidomej, wózka itp. W części praktycznej zapoznacie się również z metodami bezpiecznego asystowania.

Zapisz się na szkolenie w Poznaniu:

https://forms.gle/FrKBfwQj9gnd1wJB7

Co dalej?

Zaproponujemy Wam konkretne opcje włączenia się w różnorodne INICJATYWY WOLONTARIACKIE na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Oczywiście przy naszym stałym wsparciu.


  
 
Zapraszamy!
 
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Zapraszamy wszystkie chętne osoby pełnoletnie. 
 

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń pod numer telefonu: 508 024 833. 

Zachęcamy do śledzenia naszych działań na naszych social mediach: Facebook oraz Instagram oraz aktualnościach strony internetowej.

---
Projekt AKADEMIA WOLONTARIATU realizujemy dzięki wsparciu PFRON - Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych