Creo

Dwie dziewczyny w przebraniach. Napis 29 finał WOŚP
CO, JAK, GDZIE? 
Informacje organizacyjne dla wolontariuszy i wolontariuszek WOŚP w Sztabie CREO
 
SIEMA!

Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę 31 stycznia 2021, dlatego przesyłamy Wam garść informacji, które powinny rozjaśnić jak będzie działał nasz Sztab w dniu Finału.

GDZIE SIĘ ZGŁOSIĆ?

Sztab, w którym działacie został założony przez Stowarzyszenie CREO i mieści się przy ul. Kochanowskiego 8A/2. Mieścimy się na parterze - na domofonie jest oznaczenie CREO.

PLAN DNIA (niedziela, 31 stycznia):

Do sztabu zapraszamy Was od godziny 9:00. Jednak tutaj apelujemy, żeby nie nastawiać się na punkt godzina 9. My będziemy w sztabie cały czas, więc możecie przyjechać na 9:23, 10:12 czy nawet 11:07.
Ze względu na pandemię zależy nam by jak najbardziej Was rozproszyć i ograniczyć kontakty.
 
BEZPIECZEŃSTWO
Bezpieczeństwo wszystkich wolontariuszy - zarówno osób kwestujących i tych w sztabie jest najważniejsze. Do sztabu będzie można wejść tylko w masce. Jeżeli przyjedziecie w grupie, prosimy o wchodzenie pojedynczo. Niestety też w tym roku nie będziemy w stanie wygospodarować dla Was miejsca w sztabie, żebyście mogli ze spokojem usiąść i pogadać. Wytyczne dla nas jako organizatorów Sztabów są jasne i nie możemy tego zrobić. Też tego dnia spodziewamy się kontroli służb (m.in. sanepid, policja) w sztabach więc zależy nam dla dobra całej akcji aby wszystko odbywało się z zachowaniem maksymalnych obostrzeń. Uważajmy na siebie i pilnujemy się nawzajem. #finałzgłową

JESTEM W SZTABIE I CO DALEJ?
Po zameldowaniu w siedzibie Sztabu powinniście otrzymać zaplombowaną puszkę, identyfikator, serduszka, „drugie śniadanie” i maseczkę WOŚP. Możecie wtedy ruszać w teren. Dla Waszego bezpieczeństwa zbieramy pieniądze w zespołach minimum 2-3 osobowych – jedną osobę wyznaczymy liderem. Kwestujemy maksymalnie do godziny 20:00 (osoby niepełnoletnie do godziny 18) i kierujemy się do Sztabu. Tam zdajecie puszki, dostaniecie potwierdzenie odbioru i wracacie do domów się wyspać
*** UWAGA – puszki macie obowiązek zdać w dniu Finału i koniecznie w naszym Sztabie.
 
WYNIKI ZBIÓRKI
Nieoficjalne wyniki zbiórki powinniśmy znać dzień, dwa po Finale, oficjalne po przeliczeniu ich przez Bank.
Wyniki kwesty i Waszych indywidualnych zbiórek podamy na:
- naszej stronie internetowej www.centrumcreo.pl 
- na naszym profilu na FB www.facebook.com/centrumcreo 
 
Swoje indywidualne osiągniecia będziecie mogli poznać wyłącznie po Waszych numerach ID legitymacji wolontariusza/wolontariuszki WOŚP.
 
UBIÓR
Pamiętajcie o odpowiednim ubiorze do kwestowania. Załóżcie wygodne i ciepłe obuwie. Pamiętajcie o maseczce. Koniecznie weźcie ze sobą czapki, rękawiczki oraz ciepłą, nieprzemakalną kurtkę. Polecamy również zabrać ze sobą plecak gdzie możecie schować „drugie śniadanie” i „serduszka”. Jeżeli macie możliwość to zabierzcie ze sobą termosy lub kubki termiczne z ciepłą kawą/herbatą - pamiętajcie że w tym Finale liczba punktów gastronomicznych będzie ograniczona, a stacjonarne będą zamknięte.
PS. Gdy kogoś zobaczymy z gołymi kostkami to odeślemy do domu po skarpetki ;)))

OSOBY NIEPEŁNOLETNIE
Jeżeli jeszcze do nas nie dostarczyliście zgody rodziców (opiekunów) na Wasz udział w WOŚP, to koniecznie przynieście je w dniu Finału. Niech będzie na niej opisane, że rodzice (opiekunowie) wyrażają zgodę by ich dziecko kwestowało w dniu 31 stycznia 2020 r. na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Sztabie Stowarzyszenia CREO. Bez pisemnej zgody lub obecności rodziców (opiekunów) nie wydamy Wam puszek i identyfikatorów. To obostrzenie jest podyktowane względami Waszego bezpieczeństwa. Oczywiście, jeżeli taką zgodę przynieśliście już w trakcie rejestracji jako Wolontariusze, nie musicie tego czynić ponownie.

KONTAKT Z NAMI 
W celu lepszej komunikacji między nami - zarówno przed jak i po Finale zachęcamy Was do "polubienia nas na portalu facebook.com. Profil naszego Stowarzyszenia CREO znajdziecie tutaj: www.facebook.com/centrumcreo) Będziemy tam zamieszczać aktualne informacje i zdjęcia związane z tegorocznym Finałem, a także inne wieści dotyczące Stowarzyszenia CREO.

DARMOWA KOMUNIKACJA W DNIU FINAŁU
Podobnie jak w poprzednich latach będziecie mieli prawo bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską. Warunkiem jest okazanie identyfikatora (na który nalepimy specjalny hologram).

DARMOWE NAPOJE I WYŻYWIENIE
W dniu Finału otrzymacie naszą wydrukowaną ściągę z informacją gdzie możecie w dniu Finału za darmo coś zjeść i wypić. Umieścimy też te informacje naszym profilu na FB. Obecnie dopinamy szczegóły ze wszystkimi Partnerami WOŚP.

KONKURSY!!! :)

1) Najlepsze Zdjęcie Finału PIERWSZY konkurs OGŁASZAMY na najlepsze zdjęcie z tegorocznego Finału – Zdjęcia możecie nam podsyłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo poprzez fejsa. Na zdjęcia będziemy czekać do tygodnia po Finale, tj. do 7 lutego 2021.
2) Najlepsze Przebranie Finału - psst.. oczywiście pamiętajcie o względach bezpieczeństwa i swoim zdrowiu!
3) Puchar Ciężkiej Puchy! - w trzecim konkursie nagrodzimy tego z wolontariuszy, który zbierze najwięcej pieniędzy do swojej puszki! 
 
Dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody laughing

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jesteŚMY pod telefonem: 508 024 833 lub 608 839 784 oraz mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do zobaczenia w dniu FINAŁU!

pozdrawiamy!
Rysiek Michalski

Szef Sztabu WOŚP
Stowarzyszenie CREO

Siedziba Sztabu:
ul. Kochanowskiego 8A/2
60-845 Poznań
(biuro Stowarzyszenia CREO)
 
Będzie się działo🦹‍♀️🦹
 
Wygrywamy wielka orkiestra świątecznej pomocy