plen
Grafika ukazuje dziewczynkę z megafonem. Nad nią dymek komiksowy z napisem: Szacun dla Wszystkich. Logotyp II Poznańskiego Tygodnia Tolerancji. Na dole napis: Patrzymy na świat z różnych perspektyw. Drugi dymek komiksowy z napisem #bierzemy sprawy w swoje ręce. Logotyp CREO.

Szacun dla Wszystkich to cykliczny projekt realizowany przez CREO w poznańskich szkołach, tym razem w szczególnym okresie II Poznańskiego Tygodnia Tolerancji 2020.

 

W projekcie zwracamy szczególną uwagę na problem stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami oraz osobami starszymi.

 
W tej edycji mieliśmy przyjemność włączyć w działania szkoły:
  • SP 78 w Poznaniu,
  • Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego,
  • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica,
  • Zespół Szkół Gastronomicznych im. Karola Libelta,
  • XV LO w Poznaniu.
Uczniowie i uczennice wzięli udział w zdalnych lekcjach, a następnie zaangażowali się w kampanię społeczną 🗣 #bierzemysprawywswojerece promując ją zarówno na terenie szkoły, jak i w przestrzeni wirtualnej!
 
Stereotypy stanowią poważny problem, ponieważ przeszkadzają nam w postrzeganiu osób z niepełnosprawnościami jako osób, które podejmują w życiu takie same aktywności jak osoby pełnosprawne, są obdarzone talentami, posiadają plany, cele, czy możliwości, by je realizować. Kampania #bierzemysprawywswojerece zachęca do spojrzenia na świat z różnych perspektyw.
 
Zapraszamy do obejrzenia spotu promującego kampanię! KLIK
 
 
 
---
Projekt "Szacun dla wszystkich" jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
.