Kolejna inicjatywa w ramach projektu „ Klub Starszaka – program rozwoju międzypokoleniowych działań wolontaryjnych„ jest już za nami! Młodzież ze Szkoły Odzieżowej im. W. Reymonta odwiedziła seniorów w Domu Pomocy Społecznej w Luboniu.

Młodzież uczestniczyła także w swojej szkole w warsztatach dotyczących starości . Podczas warsztatu uczniowie zapoznali się nie tylko z tematyką starości, mogli także przez chwilę poczuć się jak osoby starsze dzięki specjalnemu kombinezonowi. Symulator imituje odczucia osoby w wieku około 75 lat, można w nim poruszać się w przestrzeni szkoły doświadczając trudności w codziennym funkcjonowaniu - symulator imituje zmniejszoną ruchliwość stawów, osłabienie mięśni i kości, gorszy wzrok i słuch. W ramach symulatora dostępny jest także moduł imitujący chorobę Parkinsona. Młodzież nakładając na siebie symulator doświadczyła w pewien sposób starości, przekonując się, co może sprawiać starszym trudność w codziennych zajęciach.

Projekt realizowany jest pod patronatem Stowarzyszenia CREO oraz dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach konkursu Mikrodotacje Centrum Inicjatyw Lokalnych 2017.