Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO ogłasza nabór do II edycji Akademii Aktywnego Animatora. W Akademii szkolimy uczestników na trenerów i animatorów w obszarze edukacji i animacji społecznej. Łącząc teorię z praktyką wzmacniamy kompetencje trenerskie oraz umiejętności zawodowe przyszłych nauczycieli i edukatorów. Rekrutacja potrwa do 15.02.2017r.

Oferujemy:

1. Udział w cyklu specjalistycznych szkoleń obejmujących tematykę:

-edukacji do starości i pracy z osobami starszymi, pracy z symulatorem starości;

-współpracy i asystowania osobom z niepełnosprawnościami; prowadzenie zajęć dotyczących niepełnosprawności w szkołach;

-prowadzenia zajęć z zakresu wolontariatu w szkołach;

-technik artystycznych (quilling, scrapbooking, itp.) i prowadzenie zajęć z tego zakresu w szkołach.

-prowadzenia zajęć dotyczących niemarnowania żywności.

 

2. Nabycie doświadczenia w realizacji pedagogicznych praktycznych zajęć z uczniami szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w ramach autorskich programów edukacyjnych „WIELKODUCHY” oraz „WOLONTARIAT Z KLASĄ” przy wsparciu ekspertów Stowarzyszenia CREO.

3. Zdobycie doświadczenia w programach edukacyjnych, realizowanych pod patronatami między innymi Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Ministerstwa Edukacji Narodowej,

4. Zdobycie certyfikatu Aktywnego Animatora, potwierdzający realizację programu edukacyjno – praktycznego, ze wskazaniem zdobytego doświadczenia i kwalifikacji.

5.  Możliwość nawiązania stałej współpracy trenerskiej w oparciu o umowę- zlecenie po pomyślnym ukończeniu Akademii

 

Zasady udziału w Akademii:

1. O przyjęcie do Akademii można ubiegać się poprzez wypełnienie formularza rekrutacyjnego zamieszczonego pod adresem: FORMULARZ REKRUTACYJNY do dnia 15.02.2017 r.

2 Wybrani kandydaci, którzy prześlą wypełniony formularz rekrutacyjny zostaną zaproszeni na rozmowę z realizatorami Akademii, która zdecyduje o udziale w projekcie. O terminie spotkania kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie oraz mailowo.

3. Spotkania zakwalifikowanych uczestników Akademii będą odbywały  w biurze Stowarzyszenia CREO w Poznaniu, przy ul. Dąbrowskiego 81/85.

4. Szkolenia realizowane będą w ramach spotkań, których minimalna liczba godzin szkoleniowych wyniesie 10 godzin.

5. Uczestnik Akademii zobowiązuje się do odbycia zajęć uczestniczących w tematyce przebytych szkoleń, które będą przeprowadzane w szkołach przez ekspertów Stowarzyszenia CREO. Zajęcia w szkołach realizowane są w całej Wielkopolsce. Uczestnik otrzymuje zwrot kosztów dojazdu. Termin udziału w zajęciach ustalany będzie każdorazowo z uczestnikiem z odpowiednim wyprzedzeniem.

6. Realizacja zajęć w Akademii planowana jest do końca marca 2017 roku.

7.Uczestnik na zakończenie Akademii samodzielnie lub w parze z innym uczestnikiem zobowiązuje się  przeprowadzenia wybranego bloku tematyczny szkolenia przed ekspertami Stowarzyszenia CREO.

8. Uczestnicy nie ponoszą kosztów udziału w Akademii.

9. Wybranym absolwentom Akademii zostanie zaproponowana dalsza współpraca oparta o umowę-zlecenie.

 

Kontakt:

Nina Woderska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.