Finał tuż, tuż, także z przyjemnością podajemy najważniejsze informacje dla naszych Wolontariuszy działających w Sztabie WOŚP przy Stowarzyszeniu CREO:)

Podczas tegorocznego Finału WOŚP zbieramy na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków.

 

PLAN DNIA (14 STYCZNIA 2018 ROKU):

Do sztabu zapraszamy Was od godziny 9:00. Po zameldowaniu w siedzibie Sztabu powinniście otrzymać zaplombowaną puszkę, identyfikator, serduszka, „drugie śniadanie” i niespodziankę. Możecie wtedy ruszać na miasto. Dla Waszego bezpieczeństwa zbieramy pieniądze w zespołach minimum 2-3 osobowych – jedną osobę wy-znaczymy liderem. Kwestujemy maksymalnie do godziny 21 (osoby niepełnoletnie do godziny 18) i kie-ujemy się do Sztabu. Tam zdajecie puszki, dostaniecie potwierdzenie odbioru i wracacie do domów się wyspać (Uwaga – puszki macie obowiązek zdać w dniu Finału i koniecznie w naszym Sztabie). My zaczniemy przeliczać pieniądze. Nieoficjalne wyniki zbiórki powinniśmy znać dzień po Finale, oficjalne po przeliczeniu ich przez Bank. Wyniki kwesty podamy na naszej stronie internetowej i na naszym profilu na www.facebook.com/centrumcreo wraz z informacją o Waszych indywidualnych osiągnięciach (podamy Wasze nr ID). Pamiętajcie o odpowiednim ubiorze do kwestowania. Załóżcie wygodne i ciepłe obuwie. Koniecznie weźcie ze sobą czapki, rękawiczki oraz ciepłą, nieprzemakalną kurtkę. Polecamy również zabrać ze sobą plecak gdzie możecie schować „drugie śniadanie” i „serduszka”.

 

DARMOWA KOMUNIKACJA MIEJSKA W DNIU FINAŁU

W dniu Finału będzie możliwość darmowego poruszania się przez Wolontariuszy komunikacją miejską. Jednakże do tego niezbędny będzie specjalny hologram wydany przez Zarząd Transportu Miejskiego – będziemy go Wam wlepiać na identyfikator. Gdyby takiego hologramu brakowało - dajcie nam znać!

 

BURCZY WAM W BRZUCHU?

Zajrzyjcie do paczek które otrzymacie razem z puszkami – powinno tam być Wasze „drugie śniadanie”. Jeżeli chcecie się ogrzać i zjeść zapraszamy do Sztabu – tu macie przez cały dzień zagwarantowane – ciepłą herbatę, kawę i pyszne bułki.

Ponadto w innych punktach miasta czekają na Was:
- Ciepła herbata, kawa lub gorąca czekolada za symboliczny 1 grosz w każdym ze sklepów sieci ŻABKA i FRESHMARKET (warunkiem otrzymania będzie okazanie kuponu otrzymanego od nas przy odbiorze identyfikatorów);

- Zasłużony ciepły, obiadowy posiłek (makaron w wersji mięsnej lub w wersji wegetariańskiej + herbatę lub napój ) serwuje z kolei Avanti (Stary Rynek 76). Warunkiem otrzymania posiłku i napoju będzie okazanie kuponu otrzymanego od nas przy odbiorze identyfikatorów);

- Darmowe napoje i jedzenie będdą również dostępne na Dziedzińcu Różanym przy CK Zamek w namiocie dla Wolontariuszy

- Ponadto ciepłą kawę i herbatę po okazaniu identyfikatorów otrzymacie także w:

       - kawiarni Kahawa Kawa i Książka (plac Cyryla Ratajskiego 10)

       - kawiarnia Grawitacja (CH Posnania)

      -  Malta SKI (ul. Wiankowa 2)

      - KFC (ul. Szwajcarska 14)

      - KFC (ul. Półwiejska 42)

      - U Leniwej Danuty (na Placu przy CK Zamek)

 

MAM PEŁNĄ PUSZKĘ! CO ROBIĆ?

Po pierwsze przyjmij nasze gratulacje! Po drugie, wystarczy, że wrócisz do Sztabu i dostaniesz pustą puchę do dalszych zbiorów. Ale pamiętaj obowiązuje zasada jeden za wszystkich wszyscy za jednego, żeby zbierać dalej musicie zjawić się całym zespołem w Sztabie. Dla Waszego bezpieczeństwa nie będziemy wypuszczać na miasto żadnych samotnych bohaterów.

 

BEZPIECZEŃSTWO:

Mając na uwadze Wasze bezpieczeństwo, przedstawiamy kilka rad, prosząc o ich przestrzeganie:
- PORUSZAJCIE SIĘ PO GŁÓWNYCH CIĄGACH KOMUNIKACYJNYCH (np. wzdłuż ul. Dąbrowskiego, św. Marcin, 27 grudnia, Półwiejska, Stary Rynek i Okolice, most Teatralny, Dworzec Główny itp.) Generalnie pojawiajcie się tam gdzie są duże skupiska ludzi.
- unikajcie miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, a po zmroku parkingów, skwerów lub innych miejsc niebezpiecznych
- nie chodźcie sami, najlepiej kwestujcie w towarzystwie przyjaciół, kolegów, rodziców,
- w razie napadu nie starajcie się za wszelką cenę ratować skarbonki, pamiętając że Wasze zdrowie jest najważniejsze. Starajcie się raczej zapamiętać jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawców,
- podczas ucieczki sprawcy głośno wzywajcie pomocy, jak najszybciej powiadomcie Policję o zdarzeniu (patrol policyjny bądź telefon alarmowy 997 lub 112),
- jeżeli podejrzewacie kogoś o złe zamiary, nie obawiajcie się skorzystać z pomocy osób dorosłych, a także powiadomić policję.

 

POLUB NAS NA FEJSIE!

W celu lepszej komunikacji między nami - zarówno przed jak i po Finale zachęcamy Was do "polubienia" nas na portalu facebook.com. Profil naszego Stowarzyszenia CREO znajdziecie tutaj: (www.facebook.com/centrumcreo) Będziemy tam zamieszczać aktualne informacje i zdjęcia związane z tegorocznym Finałem, a także inne wieści dotyczące Stowarzyszenia CREO.

UWAGA – DLA OSÓB, KTÓRE POLUBIĄ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU PRZYGOTOWALIŚMY NIESPODZIANKĘ, KTÓRĄ PRZEKAŻEMY W DNIU FINAŁU:)

KONKURSY!!! :)

1) PIERWSZY konkurs OGŁASZAMY na najlepsze zdjęcie z tegorocznego Finału – dla zwycięzcy przygotowaliśmy nagrodę! Zdjęcia możecie nam podsyłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo poprzez fejsa. Na zdjęcia będziemy czekać do tygodnia po Finale, tj. do 21 stycznia 2018.
2) DRUGI konkurs ogłaszamy na najlepsze przebranie na tegorocznym Finale! - Oczywiście pamiętajcie o względach bezpieczeństwa i swoim zdrowiu! Nagrodzimy kreatywność, ale nie brak rozsądku;)
3) W TRZECIM konkursie nagrodzimy tego z wolontariuszy, który zbierze najwięcej pieniędzy w swojej puszce!

 

KONTAKT ZE SZTABEM:
Telefon komórkowy: 608 839 784
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: www.centrumcreo.pl
Adres na fejsie: www.facebook.com/centrumcreo
Siedziba sztabu: ul. Matejki 8/10 (budynek II LO)
Organizator: STOWARZYSZENIE CREO
Szef Sztabu: Rysiek Michalski

Do zobaczenia w Dniu Finału!