Ale ten czas leci. Już za  kilka dni CREO po raz trzynasty zagra w Finale WOŚP! Łącznie w działania naszego sztabu zaangażuje się aż 180 Wolontariuszy! Mamy dla Was kilka ważnych informacji organizacyjnych.

Podczas tegorocznego Finału WOŚP zbieramy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 

PLAN DNIA (13 STYCZNIA 2019 ROKU):

Do sztabu zapraszamy Was od godziny 9:00. Po zameldowaniu w siedzibie Sztabu powinniście otrzymać zaplombowaną puszkę, identyfikator, serduszka, „drugie śniadanie” i niespodziankę. Możecie wtedy ruszać na miasto. Dla Waszego bezpieczeństwa zbieramy pieniądze w zespołach minimum 2-3 osobowych – jedną osobę wy-znaczymy liderem. Kwestujemy maksymalnie do godziny 21 (osoby niepełnoletnie do godziny 18) i kierujemy się do Sztabu. Tam zdajecie puszki, dostaniecie potwierdzenie odbioru i wracacie do domów się wyspać (Uwaga – puszki macie obowiązek zdać w dniu Finału i koniecznie w naszym Sztabie). My zaczniemy przeliczać pieniądze. Nieoficjalne wyniki zbiórki powinniśmy znać dzień po Finale, oficjalne po przeliczeniu ich przez Bank. Wyniki kwesty podamy na naszej stronie internetowej i na naszym profilu na www.facebook.com/centrumcreo wraz z informacją o Waszych indywidualnych osiągnięciach (podamy Wasze nr ID). Pamiętajcie o odpowiednim ubiorze do kwestowania. Załóżcie wygodne i ciepłe obuwie. Koniecznie weźcie ze sobą czapki, rękawiczki oraz ciepłą, nieprzemakalną kurtkę. Polecamy również zabrać ze sobą plecak gdzie możecie schować „drugie śniadanie” i „serduszka”. Chociaż jak zapomnicie, to... coś wymyślimy:)

 

DARMOWA KOMUNIKACJA MIEJSKA W DNIU FINAŁU

W dniu Finału będzie możliwość darmowego poruszania się przez Wolontariuszy komunikacją miejską. Jednakże do tego niezbędny będzie specjalny hologram wydany przez Zarząd Transportu Miejskiego – będziemy go Wam wlepiać na identyfikator. Gdyby takiego hologramu brakowało - dajcie nam znać!

 

BURCZY WAM W BRZUCHU?

Zajrzyjcie do paczek które otrzymacie razem z puszkami – powinno tam być Wasze „drugie śniadanie”. Jeżeli chcecie się ogrzać i zjeść zapraszamy do Sztabu – tu macie przez cały dzień zagwarantowane – ciepłą herbatę, kawę i pyszne bułki.

Ponadto w innych punktach miasta czekają na Was:
I) Ciepła herbata w:

  • -RESTAURACJA HAVANA - STARY RYNEK 62
  • RESTAURACJA PIEROŻEK I KOMPOCIK - STARY RYNEK 57
  • RESTAURACJA PIEROŻEK I KOMPOCIK - PÓŁWIEJSKA 26
  • ZAKŁAD GASTRONOMICZNY - PÓŁWIEJSKA 28
  • RESTAURACJA MAMMA WILDA  - UL. DOLNA WILDA 81
  • STAJENKA PEGAZA - UL. FREDRY 8B

II) Zasłużony ciepły, obiadowy posiłek (makaron w wersji mięsnej lub w wersji wegetariańskiej + herbatę lub napój ) serwuje z kolei AVANTI (Stary Rynek 76).

Informacje o punktach gdzie będzie można coś darmowo zjeść i wypić w Dniu Finału będziemy jeszcze uaktualniać, bo cały czas rozmawiamy z kolejnymi sponsorami.

 

MAM PEŁNĄ PUSZKĘ! CO ROBIĆ?

Po pierwsze przyjmij nasze gratulacje! Po drugie, wystarczy, że wrócisz do Sztabu i dostaniesz pustą puchę do dalszych zbiorów. Ale pamiętaj obowiązuje zasada jeden za wszystkich wszyscy za jednego, żeby zbierać dalej musicie zjawić się całym zespołem w Sztabie. Dla Waszego bezpieczeństwa nie będziemy wypuszczać na miasto żadnych samotnych bohaterów.

BEZPIECZEŃSTWO:

Mając na uwadze Wasze bezpieczeństwo, przedstawiamy kilka rad, prosząc o ich przestrzeganie:
- PORUSZAJCIE SIĘ PO GŁÓWNYCH CIĄGACH KOMUNIKACYJNYCH (np. wzdłuż ul. Dąbrowskiego, św. Marcin, 27 grudnia, Półwiejska, Stary Rynek i Okolice, most Teatralny, Dworzec Główny itp.) Generalnie pojawiajcie się tam gdzie są duże skupiska ludzi.
- unikajcie miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, a po zmroku parkingów, skwerów lub innych miejsc niebezpiecznych
- nie chodźcie sami, najlepiej kwestujcie w towarzystwie przyjaciół, kolegów, rodziców,
- w razie napadu nie starajcie się za wszelką cenę ratować skarbonki, pamiętając że Wasze zdrowie jest najważniejsze. Starajcie się raczej zapamiętać jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawców,
- podczas ucieczki sprawcy głośno wzywajcie pomocy, jak najszybciej powiadomcie Policję o zdarzeniu (patrol policyjny bądź telefon alarmowy 997 lub 112),
- jeżeli podejrzewacie kogoś o złe zamiary, nie obawiajcie się skorzystać z pomocy osób dorosłych, a także powiadomić policję.

 

POLUB NAS NA FEJSIE!

W celu lepszej komunikacji między nami - zarówno przed jak i po Finale zachęcamy Was do "polubienia" nas na portalu facebook.com. Profil naszego Stowarzyszenia CREO znajdziecie tutaj: (www.facebook.com/centrumcreo) Będziemy tam zamieszczać aktualne informacje i zdjęcia związane z tegorocznym Finałem, a także inne wieści dotyczące Stowarzyszenia CREO.UWAGA – DLA OSÓB, KTÓRE POLUBIĄ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU PRZYGOTOWALIŚMY NIESPODZIANKĘ, KTÓRĄ PRZEKAŻEMY W DNIU FINAŁU:)

KONKURSY!!! :)

1) PIERWSZY konkurs OGŁASZAMY na najlepsze zdjęcie z tegorocznego Finału – dla zwycięzcy przygotowaliśmy nagrodę! Zdjęcia możecie nam podsyłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo poprzez fejsa. Na zdjęcia będziemy czekać do tygodnia po Finale, tj. do 20 stycznia 2019.
2) DRUGI konkurs ogłaszamy na najlepsze przebranie na tegorocznym Finale! - Oczywiście pamiętajcie o względach bezpieczeństwa i swoim zdrowiu! Nagrodzimy kreatywność, ale nie brak rozsądku;)
3) W TRZECIM konkursie nagrodzimy tego z wolontariuszy, który zbierze najwięcej pieniędzy w swojej puszce!

 

KONTAKT ZE SZTABEM:
Telefon komórkowy: 608 839 784
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: www.centrumcreo.pl
Adres na fejsie: www.facebook.com/centrumcreo
Siedziba sztabu: ul. Matejki 8/10 (budynek II LO)
Organizator: STOWARZYSZENIE CREO
Szef Sztabu: Rysiek Michalski

Do zobaczenia w Dniu Finału!