Nasze Stowarzyszenie wraz z Klubem Starszaka zaprasza na I Poznański Maraton Wolontariatu, który odbędzie się 1.10.2015 roku w Centrum Amarant (Dom Tramwajarza) na ul. Słowackiego 19 w godzinach od 12:00 - 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do ustanawiania rekordu dobrych uczynków :)

 

Ideą I Poznańskiego Maratonu Wolontariatu jest spotkanie wszystkich osób – uczniów, seniorów oraz mieszkańców Poznania, które chcą pomagać w jednym miejscu oraz czasie. Wybraliśmy dzień 1.10.2015 roku na rozpoczęcie szlachetnej idei pomagania innym. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Amarant (Dom Tramwajarza).

W Centrum Amarant ustawimy kilka stoisk, przy których będzie można zrobić coś dobrego dla innych. Będzie można m.in. przygotować kartkę dla chorych dzieci w ramach Marzycielskiej Poczty, zrobić papierowego żurawia techniką origami dla Stowarzyszenia Żurawinka... o kolejnych możliwościach będziemy Was informować na bieżąco! :)

Wolontariat nie ma ograniczenia wieku oraz łączy pokolenia! W wydarzeniu wezmę udział nasi wspaniali seniorzy z Klubu Starszaka oraz Wielkoduchy i gimnazjaliści uczestniczący w projekcie Wolontariat z Klasą :)

Poznański Maraton Wolontariatu jest organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, który przypada 1 października 2015 r. Gospodarzami są seniorzy z Klubu Starszaka, którzy będą promować aktywność i wolontariat seniorów. „Poznajmy się” – to hasło seniorów zapraszających do udziału w tym wydarzeniu dzieci, młodzież i osoby starsze.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Starszaki – klub aktywności osób starszych” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2015-2020.