Grupa Wolontariuszy z Zespołu Szkół w Iwnie bardzo pracowicie spędziła minioną niedzielę. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Potrafię Więcej zorganizowali oni szereg atrakcji dla podopiecznych i rodzin Stowarzyszenia na corocznym pikniku, który odbył się na poznańskiej Lizawce. A to wszystko w ramach projektu WOLONTARIAT Z KLASĄ realizowanym przez Stowarzyszenie CREO.

Do zadania wolontariusze przygotowywali się już od dłuższego czasu. Od początku nie ukrywali, że nie mają jeszcze doświadczenia w pracy z niepełnosprawnymi dziećmi i też mieli z tego względu pewne obawy czy dadzą radę, ale trzeba przyznać, że spisali się świetnie. Przygotowana została specjalna gra rodzinna (z wielką kostką), stanowisko malowania twarzy, tunele czy mata do zabawy. Atrakcji było sporo i z pewnością dopełniły one całość programu pikniku.

Biorąc pod uwagę, że były to pierwsze doświadczenia w pracy wolontariackiej z dziećmi z niepełnosprawnościami, to wolontariusze spisali się na medal. Widać w nich było ogromną empatię i wyczucie, otwartość i radość, energię i entuzjazm. A przecież te wszystkie cechy to synonimy wolontariusza. Co ważne ci fantastyczni młodzi ludzie już deklarują, że zdobyte doświadczenia nie pójdą na marne i będą w gotowości do podejmowania kolejnych inicjatyw społecznych i pomagania niepełnosprawnym dzieciom.

W tym miejscu serdeczne podziękowania ślemy zarówno Wolontariuszom jak i ich opiekunom - Pani Monice Jezierskiej i Beacie Spychała. WIELKIE DZIĘKI!!!

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z inicjatyw --> klik <--