Ogromną frajdę niewidomym i niedowidzącym dzieciom sprawili Wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu. Podjęli się oni nie lada wyzwania - zorganizowali w Ośrodku w Owińskach Olimpiadę sportową!

Na jeden dzień tamtejsza sala gimnastyczna zmieniła się w prawdziwą arenę olimpijską. Zgodnie z tradycją początek igrzysk nie mógł obyć się bez rozpalenia olimpijskiego ognia. Następnie, po krótkiej integracyjnej zabawie (wspólnej ceremonii otwarcia:) rozpoczęły się prawdziwe emocje. Dla zawodników przygotowano wiele konkurencji sprawnościowych i każdy z olimpijczyków kolejno zaliczał poszczególne zadania. Było turlanie w tunelu, chodzenie po ławkach, jeżdżenie na platformie czy pokonywanie slalomu. Każdy mógł się sprawdzić na wiele sposobów.

Z kolei starsi podopieczni ośrodka zaprezentowali wolontariuszom swoje umiejętności sportowe - zagrali pokazowe mecze w specjalną odmianę tenisa stołowego oraz w piłkę z dzwoneczkami. Do gry szybko zostali zaproszeni sami wolontariusze. Każdy obowiązkowo musiał założyć specjalne gogle, które uniemożliwiły widzenie, wyrównując w ten sposób szanse wszystkich uczestników. Mimo dzielnej walki wolontariusze ulegli gospodarzom w piłkę 4-2. Nie ma to jak doświadczenie.

Na koniec igrzysk dzieciom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i misie, a wszyscy mogli ostudzić emocje przy wspólnym poczęstunku.

W tym miejscu serdecznie podziękowania należą się Wolontariuszom z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu za fantastyczną pracę jaką wykonali podczas olimpiady. Ogromne słowa uznania kierujemy również do Pani Karoliny Wieczorek oraz Marty Wlazełko (opiekunom Szkolnego Klubu Wolontariatu) za perfekcyjne przygotowanie młodzieży do pracy wolontariackiej. Naprawdę miło było oglądać w akcji tak zaangażowany, odpowiedzialny i niesamowicie zgrany zespół Wolontariuszy. Aż trudno uwierzyć, że to była ich pierwsza wspólna akcja! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wolontariackiego potencjału i mamy nadzieję, że to dopiero początek ich wspólnych dokonań:)

Dziękujemy bardzo również wychowawcom i dyrekcji ośrodka (w szczególności Panu Mirkowi Matelskiemu) za wsparcie w przygotowaniach i w samej Olimpiadzie.

Jesteśmy przekonani, że igrzyska to początek wspólnej przyjaźni i kolejnych wspólnych imprez!

Inicjatywa została zorganizowana w ramach projektu WOLONTARIAT Z KLASĄ realizowanego przez Stowarzyszenie CREO.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z olimpiady.