Wczoraj Rysiek Michalski z CREO miał przyjemność spotkać się z młodzieżą ze Szkolnego Klubu Wolontariatu z gimnazjum w Iwnie.

Spotkanie miało bardzo luźny charakter i była to w zasadzie pogadanka o świecie wolontariatu i organizacji pozarządowych. Rysiek podzielił się swoimi doświadczeniami wolontariackimi jakie zdobył m.in. na rajdach i obozach gdzie jako opiekun pomagał osobom niepełnosprawnym i zachęcał młodzież do angażowania się w podobne inicjatywy. Te uwagi i spostrzeżenia były o tyle istotne dla młodzieży, bo już za nieco ponad miesiąc młodych Wolontariuszy czeka spore wyzwanie jakim będzie udział w pikniku z osobami niepełnosprawnymi, który dla swoich podopiecznych organizuje Stowarzyszenie 'Potrafię Więcej". Zadaniem Wolontariuszy będzie zorganizowanie atrakcji w których będą mogli uczestniczyć zarówno podopieczni Stowarzyszenia jak również ich rodziny. Obecnie Wolontariusze poszukują inspiracji do działań jakie będą mogli wykonać. Nie ukrywają też, że współpraca z osobami niepełnosprawnymi jest dla nich czymś nowym i nieznanym, ale jednocześnie wyjątkowym i ciekawym. Są świadomi, że pomoc jest bardzo potrzebna, stąd mają pełne głowy pomysłów i są gotowi podjąć się tego wyzwania. Widząc ich zapał i szczere chęci pomagania można być przekonanym, że zrobią jeszcze razem wiele dobrego:)

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Wolontariat z Klasą" realizowanego przez CREO w 10 szkołach z powiatu poznańskiego. O dalszych poczynaniach Klubu Wolontariatu w Iwnie będziemy na bieżąco informować:)