W Zespole Szkół Mechanicznych w Poznaniu odbyło się spotkanie na którym przedstawiciele Stowarzyszenia "Droga i Bezpieczeństwo" opowiadali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drogach.

Spotkanie to zapoczątkowało współpracę pomiędzy ZSM w Poznaniu i Stowarzyszeniem "Droga i Bezpieczeństwo", która została zainicjowana w ramach projektu WOLONTARIAT z KLASĄ, który realizuje CREO.

Na spotkaniach młodzież otrzymała solidną porcję wiedzy nt. niebezpieczeństw jakie na "drodze" stwarzają narkotyki, alkohol i leki. Prawdy te dotyczą zarówno samych kierowców, jak również pasażerów czy pieszych. Łącznie przedstawiciele Stowarzyszenia "Droga i Bezpieczeństwo (Pan Ryszard Fonżychowski oraz Pan Jacek Chilomer) pojawili się w 4 klasach o profilu policyjnym - w każdej z nich przez 2 godziny lekcyjne przybliżali uczniom przygotowany materiał. Wszystko po to, aby zaciekawić młodzież tematem i ... zaproponować im aby sami wcielili się w wykładowców. Projekt współpracy pomiędzy ZSM w Poznaniu i Stowarzyszeniem "Droga i Bezpieczeństwo" zakłada bowiem, że młodzież pod opieką profesjonalistów ze Stowarzyszenia, nabędzie wiedzę nt. niebezpieczeństw w ruchu drogowym i zostanie przygotowana do prowadzenie takich prezentacji wśród rówieśników z pozostałych klas własnej szkoły, jak również i w innych placówkach. Niebawem dla zainteresowanych zorganizowane zostanie kolejne spotkanie, na którym młodzież będzie mogła nauczyć się "trenerskiego" rzemiosła. Pomysł wydaje się szczególnie ciekawy, bo prowadzony jest w klasach o profilu policyjnym, czyli wśród młodzieży, która już niedługo kwestiami bezpieczeństwa zajmować się będzie w pracy zawodowej.

Na początku spotkania młodzież została zaciekawiona pewnym humorystycznym filmikiem....

Zapraszamy do jego obejrzenia na naszym profilu na facebooku :) <tutaj>